s
Ankuva Avm. No:14 Bilkent/Ankara Tel::0 (312) 266 66 85 0 (553) 513 03 73 info@bilkentoptik.com

 

Güneş ışınlarından gözlerinizi korumak için güneş gözlüğü takmak son derece önemlidir. Ancak kendi yüz şeklinize uygun güneş gözlüğünü seçmelisiniz. Güzel görünmesi için yüz yapınıza göre büyük camlı kalın çerçeveli veya küçük gözlükler kullanabilirsiniz. Yüz yapınıza göre güneş gözlüğü seçmek için işte size bazı ipuçları.

Oval Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Güneş gözlüğü satın almak için karşınıza birçok seçenek çıkar. Güneş gözlüğü satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, alacağınız gözlüğün yüzünüze uymasıdır. Özellikle kaş şeklinize uygun gözlükler seçmelisiniz. Oval yüzlere hemen hemen bütün gözlük çeşitleri uyum sağlar.

Kare Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Kare yüzler belirgin çene çizgisi ve elmacık kemikleriyle birlikte geniş bir alından oluşur. Kare yüzlerde yüz şeklini uzatmak gerekir. Eğer yüz şekliniz kareyse, oval çerçeveli gözlükler yüzünüz için ideal olan gözlük tipleridir.

Üçgen Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Üçgen bir yüzünüz varsa üst hatları düz olan çerçeveler sizin için en ideal gözlük tipleridir. Üçgen yüzlerde şakağa doğru genişleyen bir çene yapısı vardır. Bunu ortadan kaldırmak için takacağınız gözlükler göz bölgesini daha çok ortaya çıkarmalı ve yüzünüzün alt kısmındaki vurguyu azaltmalıdır.

Dikdörtgen Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Dikdörtgen yüzler uzun ve dar bir görünüme sahiptir. Dikdörtgen bir yüz şekline sahipseniz amacınız yüzünüzü daha kısa ve geniş gösteren gözlükler olmalıdır. Bu yüzden yuvarlak veya kare çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz.

Yuvarlak Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Yüz şekliniz yuvarlaksa, oval gözlüklerden kaçınıp dikdörtgen veya kare çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz. Bu gözlükler yüzünüzün daha uzun ve ince görünmesini sağlar.

Elmas Şekilli Yüzler İçin Güneş Gözlükleri

Elmas şekilli yüzlerde belirgin elmacık kemikleri, dar bir alın ve çene bulunur. Bu tür bir yüz şekliniz varsa kare, oval veya çerçevesiz gözlükler yüz hatlarınızı yumuşatacaktır.

 

Copyright © 2015 - Bilkent Optik Designed by Hamdi Efe
 
  Anasayfa Hakkımızda Markalar Videolar Faydalı Bilgiler İletişim English